Pen Show Nedir? Ziyaret edilmeli mi?

Şubat 16, 2023 10 dakika okuma süresi

Pen Show Nedir? Ziyaret edilmeli mi?

Yılın Sosyal Buluşmaları: Kalem Gösterileri!

madrid pen show

Şaşıracaksınız belki ama, farklı ülkelerde her yıl ellinin üzerinde kalem gösterisi düzenleniyor. Pandemi döneminde malesef birçok gösteri iptal olsada, kalem meraklılarının en çok ilgi duyduğu konulardan biri kalem gösterileridir. Dünya yavaş yavaş normale dönmeye başlarken, bazı gösteriler tarihlerini ilan etmeye başladı, bizde hızlı bir Pen Show 101 makalesi yazmak için iyi bir zaman olduğuna karar verdik. Özellikle pandemi döneminde satın alma gücümüzün azalması ve artan kurlar sebebiyle artık yurtdışına çıkmak pek kolay değil artık. Güzel haber,  ülkemizde 2018 yılından beri Pen Fest adında bir kalem gösterisi düzenlenmekte. Umarız ilerleyen yıllarda sayıları giderek artar. Hadi başlayalım, hiçbir kalem şovuna gitmediyseniz bir çok sorunuzun cevabı, bilmeniz gerekenler ve orada görebilecekleriniz bu makalede.  

Kalem Gösterisi (Pen Show) nedir?

dutch pen show

Hiç gitmediyseniz, aklınıza gelen ilk soru "Pen şov nedir?" olabilir. Bir kalem gösterisi, temelde, kalem almak, satmak ve takas etmek için bir araya gelen kalem koleksiyoncuları, kullanıcıları, üreticileri ve satıcılarının bir buluşmasıdır. Yine de sadece kalemler değil. Kalemlerle ilgili mürekkep, dolmakalem uyumlu defterler, kalem kutuları, kalem parçaları, aksesuarlar, deri aksesuarlar ve daha pek çok şeyi bulabilirsiniz. Eski kalemler, modern kalemler, el yapımı kalemler ve özel, türünün tek örneği kalemler bulacaksınız. Yalnızca internette olarak gördüğünüz ve her zaman kullanmayı hayal ettiğiniz birçok dolmakaleme bakacak, dokunacak ve hatta bunları deneme fırsatınız olacak. Kısacası, kalem gösterisi temelde bir dolmakalem cenneti gibidir. İster dolmakalem kullanmaya yeni başlamış olun isterseniz de bir koleksiyoner, imkanlarınız ölçüsünde mutlaka bir kalem gösterisi ziyaret etmelisiniz. Bu yıl 32. kez düzenlenecek olan DC Pen Show; onlarca ülkeden, on bine yakın insanın ziyaret ettiği en büyük kalem gösterisidir. Çabalayın, biriktirin, sabır gösterin ama bu hobiyle ilgiliyseniz mutlaka bu gösteriyi görmenizi tavsiye ederiz.

Pen show nerede yapılır?

san fransisco pen show

Gösterilerin çoğu, genellikle büyük bir havalimanına yakın otellerde gerçekleşir. Havaalanı otelleri nispeten ucuz konaklama imkanı sunar ve otel balo salonlarında satıcıların eşyalarını sergilemek için masalar kurmasına izin verirken, yine de insanlara dolaşmak için yeterli alan  sağlayan çok sayıda açık alan sağlar.

Neden katılmalısınız?

pen show ink bottles

Neden bir kalem gösterisine katılmak isteyebilirsiniz? Aşağıdaki sorulardan birine veya birkaçına "evet" yanıtı verirseniz, katılmanıza zaman ayırmanıza mutlaka değer.

 • Vintage kalemler ve yazı gereçleri hakkında daha fazla şey öğrenmek ister misiniz?
 • Kitaplardan ve kalem forumlarından çok şey öğrenebilirsiniz, ancak hiçbir şey uygulamalı eğitimden daha iyi olamaz.
 • Yakınınızda kalemleri ve dolmakalem mürekkebi test edebileceğiniz ve "satın almadan önce deneyebileceğiniz" çok az (varsa) fiziksel mağazanız var mı?(Gittikçe daha fazla sayıda kalem şovu, çeşitli mürekkep markalarını test edebileceğiniz (ve ardından gösteride mürekkebi satın alabileceğiniz) "mürekkep test masalarına" ev sahipliği yapıyor.)
 • İnternet üzerinden görüp çok beğendiğiniz o kalemi elinizde tutmak ister misiniz?
 • Kalem tamiri veya  kaligrafi için düzenlenen “Nasıl yapılır?” konulu seminerlere katılmak ister misiniz?
 • Sizinle aynı şeylerle ilgilenen diğer insanlarla tanışmak mı istiyorsunuz?

Orada kimler olacak?

dc pen show

Başlangıç ​​olarak, sizin gibi insanlar: dünyanın her yerinden kalem meraklıları.
Ayrıca perakendeciler (internet yoluyla satın aldığınız büyük markaların çoğu), distribütörler (genellikle tüm markalarını ve henüz piyasaya sürülmemiş yeni modellerini tanıtırlar) ve vintage bayiler (eski olanın daha iyi olduğunu düşünüyorsanız, bir kalem şovu olmanız gereken yerdir). Ayrıca, uçları tercih ettiğiniz özelliklere göre kişiselleştirmek için orada olan uç ustaları, hayal edebileceğiniz her türden kalemin üreticiler ve kalem uçları vardır. Şovlarda çok fazla tamir yapılmasa da, gerekli yedek parçaları ve pekçok aleti ve gerekli kaynakları bulabileceksiniz. Bir kalem şovu; kalemlerden çok daha fazlasıyla ilgili! Çok fazla mürekkep ve kağıt var. Çok!

İlk Kalem Gösterisine Katılmanın Temelleri

san fransisco pen show

İlk dolmakalem gösterinize katıldığınızda bunalmış olacaksınız. Kapılardan geçip , güçlü spotların altındaki parlak kalemlerle kaplı sıra sıra masalarla dolu bir odaya girme hissi, yüzlerce kişinin konuştuğu ve kullandığı kalemlerden bahsetmeye bile gerek yok, dolmakalem kullanıcısını heyecandan sersemletmeye yeter. O zaman nereden başlayacağınız gibi göz korkutucu bir soruyla karşılaşacaksınız? Burada düzen nasıl işliyor? Bilmem gereken görgü kuralları var mı?  İlk dolmakalem şovunuzda hayatta kalmanıza yardımcı olacak bazı temel bilgilerin kısa bir listesi:

 • Kalem şovlarının çoğu restoranlı otellerde yapılırken, gün boyu sizi ayakta tutması için kesinlikle biraz atıştırmalık ve su getirin.
 • Çoğu satıcı artık kredi kartıyla ödeme kabul edebilse de, biraz nakit getirmek de iyi bir fikirdir. 
 • Yazı ve mürekkep örnekleri için dolmakalem dostu sürekli kullandığınız defteri getirmek iyi bir fikirdir.
 • Gösteriye erken gidin! Sadece gösteri salonu daha az kalabalık olmayacak, aynı zamanda aradığınız şeyi başkası almadan önce satın alma olasılığınız da artacak. Erken denemeniz ve başlamanız gereksede, gösteride iyi bir zaman (mümkünse bütün gün) geçirmeyi planlamalısınız, böylece aceleniz olmaz ve her masayı birkaç kez ziyaret etme şansınız olur.
 • Gösteriye gitmeden önce, aradığınız şeyinveya şeylerin bir listesini yapın. Elbette buna kalemler de dahildir, ancak mürekkepleri, kağıtları ve hatta kalem kutuları gibi aksesuarları da unutmayın. Gösteriye gittiğinizde muhtemelen duyusal bir aşırı yüklenme yaşayacaksınız, bu yüzden şovdan önce düşünmek için zaman ayırdığınız bir listeye sahip olmak, bunalmış hissettiğinizde ve nereden başlayacağınızı bilmediğinizde çok yardımcı olacaktır.
 • Nereden başlayacağından bahsetmişken , herhangi bir masada çok fazla zaman harcamadan önce gösteriyi rahat bir şekilde gözden geçirmeyi öneririm . Bu size nelerin mevcut olduğuna dair bir fikir verir ve nerede daha fazla vakit geçirmek istediğinizi planlamanıza yardımcı olabilir. 
 • Çok fazla yürüyeceğiniz için rahat ayakkabılar giydiğinizden emin olun. Ah o vintage  MB 146 için defalarca masaya gidip geri döneceksiniz.
 • Gösteriye gitmeden önce gerçekçi bir bütçe belirleyin. Bu muhtemelen yapabileceğiniz en önemli şeylerden biridir. Bütçenizin çok dışında kalan kalemler sizi cezbedecek. Listenizde olduğundan daha fazla şey satın almak isteyeceksiniz. Anlık alımlar yapacaksınız. Gösteriye gitmeden önce bir bütçe belirleyerek, ne kadar harcayabileceğinizi öğrenebilir ve umarız buna bağlı kalabilirsiniz. Unutmayın hepsine sahip olabilirsiniz, ama hepsine aynı anda sahip olmak zorunda değilsiniz. 
 • Kalem gösterileri, tutkunların hipnoza uğradığı yerlerdir. Baktığınız masada fiyatı çok yüksek olan kalemlerden sonra, birçok şey gözünüze ucuz gelecek ve hipnoz altında bütçenizi çok aşmasına rağmen satın alacaksınız.  Göreceğiniz birçok güzel kalemin yüksek fiyatının bütçenizi etkilemesine izin vermeyin.
 •  

  Kendi Kalemlerinizi Getirin

  madrid pen show
 • Ayrıca kalem koleksiyonunuzun bir kısmını da getirmek isteyebilirsiniz.
  Kalem şovlarında genellikle mesai sonrası etkinlikler, toplantılar olur ve diğer kalem meraklılarının ne topladığını görmek oldukça eğlencelidir. Katılımcıların çoğu, kalemlerini denemenize izin vermekten mutluluk duyar. Kalemlerinizi başkalarının görmesine veya sahip olduğu bir kalemi denemesine izin vermek için bir fırsat olabilir. Neredeyse her kalem şovunun sonunda muhteşem bir kalem buluşması yapılır diyebiliriz.
 • Son olarak, artık istemediğiniz kalemleriniz varsa, kalem gösterisi dolmakalem satmak veya takas etmek için harika bir yerdir. 
 • Eğlenin ve utangaç olmamaya çalışın.

  dc pen show

  Kalem dünyasının içe dönük, asosyal insanlarla dolu olduğunu söylemek muhtemelen abartı olmaz (ve eğer öyleyse, umarım değerlendirmemi affedersiniz). Öyle söyleniyor ki, karşılıklı kalem sevgisi ve kalemlerle birbirini tanıyan insanların uzun süreli dostlukları oluşmuştur.  Kendinizi satıcılara ve diğer kullanıcılara  tanıtın, diğer kullanıcıların tecrübelerinden faydalanın. Şovlarda birçok harika arkadaşlık başlar.

  Vintage Kalemler 

  pen show
 • Pelikan m... modelini özellikle arıyorum diye giderseniz yandınız, o kalemi muhtemelen bulursunuz ama değerinin 2 katına olabilir. Yeni kalemlere , mürekkeplere fikirlere açık olun, bir kaleme markaya odaklanarak gitmeyin.
 • Restore edilmiş vintage dolma kalemlerde harika fırsatlar bulmayı beklemeyin. Bunun yerine, genellikle satın alma şansınız olmayabilecek harika dolma kalemler bulmayı bekleyin. Kalem şovu bit pazarı değildir. Satıcılar bu kalemleri restore ederek hayatlarını kazanmaktadır. Aynı kalemi internetten daha az parayla alabilecek olsanız da, bilinen bir satıcıdan bir kalem şovunda satın alırken sahip olacağınız güven veya güvencelerin hiçbirine sahip olmayacaksınız. Satıcıyla konuşabileceğinizi, kaleme dokunup inceleyeceğinizi ve hatta alışveriş yaparken belki de tarihini biraz öğreneceğinizi söylememe gerek yok.
 • Çoğu satıcı, bir kalemi alıp incelemeniz konusunda tamamen iyidir, ancak emin değilseniz, önce sormanın zararı olmaz. Nezaket önce gelir mutlaka sorun, izin alın.

 •  

  Her şey insanlarla ilgili.

  dutch pen show

  Bunun bir kalem gösterisinin sonlarına doğru ya da onlar hakkındaki konuşmalarda defalarca söylendiğini duydum. Kalem insanları çok özel insanlardır. Yazma araçlarına karşı karşılıklı bir sevgimiz var, ama bu bundan çok daha fazlası. Dünyanın her yerinden, hayatın her kesiminden, her yaş grubundan, cinsiyetten, ırktan, dinden, politik inançtan vb. güzel bir topluluktur ayrıca uyumlu, nazik ve eğlencelidir. Topluluk olarak eski sayılabilecek yönümüz varsa, o da birden fazla kalem satın alma eğilimimizdir. Topluluğumuz ve kalem gösterileri hepimize getirdiği sevinçle karşılaştırıldığında bu küçük bir şey gibi görünüyor.

  Aşağıda dünyadaki birçok kalem gösterisinin bir listesini bulabilirsiniz. En güncel bilgiler için web sitelerini veya kalemle ilgili forumlara, gruplara bakabilirsiniz.

  --------------------------------------------------------
  Ay Gösteri Adı Ülke Web
  Ağustos Dc Washington Supershow ABD Web
  Ağustos
  San Francisco International Pen Show
  ABD
  Web
  Eylül Dallas Pen Show
  ABD
  Web
  Ocak Philadelphia Pen Show
  ABD
  Web
  Şubat Los Angeles International Pen Show
  ABD
  Web
  Mart Baltimore Washington International Pen Show
  ABD
  Web
  Mart
  Long Island Pen Show
  ABD
  Web
  Mart
  Arkansas Pen Show
  ABD
  Web
  Nisan Atlanta Pen Show
  ABD
  Web
  Nisan
  Chicago Pen Show
  ABD
  Web
  Haziran Triangle Pen Show
  ABD
  Web
  Haziran St. Louis Pen Show
  ABD
  Web
  Temmuz Miami Pen Show
  ABD
  Web
  Ekim Ohio Pen Show
  ABD
  Web
  Ekim
  Colorado Pen Show
  ABD
  Web
  Kasım Detroit Pen Show
  ABD
  Web
  Ekim Toronto Pen Show Kanada Web
  Ocak Naples Pen Show Italya.
  Ocak
  Munich Pen Show Almanya
  Şubat
  Milano Pen Show Italya.
  Mart
  Barcelona Pen Show İspanya Web
  Mart
  Trieste Pen Show Italya.
  Mart
  Cologne Pen Show Almanya Web
  Nisan
  Florence Pen Show Italya Web
  Mayıs Nuremburg Pen Show
  Almanya
  Web
  Ekim Dutch Pen Show Hollanda. Web
  Eylül Katowice Pen Show Polonya Web
  Eylül
  Tilburg Pen Show Hollanda Web
  Eylül
  Belgian Pen Show Belçika Web
  Ekim Hamburg Pen Show Alamanya Web
  Kasım Madrid Pen Show
  İspanya
  Web
  Kasım Bologna Pen Show Italya.
  Şubat Southwest Pen Show UK Web
  Mart London Spring Pen Show UK Web
  Nisan Northern Pen Show UK Web
  Haziran Birmingham International Pen Show UK Web
  Eylül Newcastle Pen Show UK Web
  Ekim London Pen Show UK Web
  Kasım Yorkshire Pen Show UK Web
  Haziran The Capital Pen Show UK Web
  Eylül Moscow Pen Show Rusya Web
  Kasım Melbourne Pen Show Avustralya Web
  Ekim The Sydney Pen Show
  Avustralya
  Web
  Kasım Pen Fest Istanbul Türkiye Web
  Kasım
  Tokyo International Pen Show Japonya Web
  Mart The India Pen Show Hindistan Web
  Ekim Tainan Pen Show Tayvan Web
  ------------------------------------------------------

  Dc Washington Supershow

  "Video by Figboot On Pens

  Dc Washington Supershow
  August
  Fairview Park Marriott 3111 Fairview Park Dr 22042
  Falls Church Virginia USA
  https://dcpenshow.com/"

  San Francisco International Pen Show

  Video by Nerddotis
  San Francisco International Pen Show
  August Pullman San Francisco Bay 223 Twin Dolphin Dr Redwood City California USA
  http://www.sfpenshow.com/

  Dallas Pen Show

  Video by Larry's Fountain Pens
  Dallas Pen Show
  September
  Doubletree Hotel
  Dallas 4099 Valley View Lane 75244 Dallas Texas USA http://www.dallaspenshow.com

  Philadelphia Pen Show

  Video by Mike Matteson
  Philadelphia Pen Show
  January
  Philadelphia Pennsylvania USA
  http://philadelphiapenshow.com

  Los Angeles Pen Show

  Video by theTundra
  Los Angeles International Pen Show
  February
  Torrance Marriott
  Redondo Beach 3635 Fashion Way Torrance California USA http://www.lainternationalpenshow.com/

  Baltimore Pen Show

  Video by Mike Matteson
  Baltimore Washington International Pen Show
  March
  BWI Airport Marriott
  1743 W Nursery Rd. Linthicum Heights Baltimore Maryland USA http://baltimorepenshow.com

  Long Island Pen Show

  Video by Ethan Quigley
  Long Island Pen Show
  March
  Hofstra University
  1000 Hempstead Turnpike Hempstead Long Island New York USA http://www.lipenshow.com/

  Arkansas Pen Show

  Video by The Pen Habbit
  Arkansas Pen Show
  March
  Crowne Plaza
  Little Rock 201 S Shackleford Rd Little Rock Arkansas USA http://www.arkansaspenclub.com/

  Atlanta Pen Show

  Video by Figboot On Pens
  Atlanta Pen Show
  April
  Wyndham Atlanta
  Galleria 6345 Powers Ferry Rd NW Atlanta Georgia USA https://www.atlantapenshow.info/

  Chicago Pen Show

  Video by Mike Matteson
  Chicago Pen Show
  April
  Chicago Marriott
  Northwest 4800 Hoffman Blvd Hoffman Estates Illinois USA https://www.facebook.com/ChicagoPenShow/

  Triangle Pen Show

  Troy LaPlante
  Triangle Pen Show
  June
  HiltonGarden Inn Raleigh
  Crabtree Valley 3912 Arrow Dr Raleigh North Carolina USA http://www.trianglepenshow.com

  St. Louis Pen Show

  Video by Pen World
  St. Louis Pen Show
  June
  Sheraton Westport Plaza Hotel
  St. Louis 900 W Port Plaza Dr St. Louis Missouri USA
  https://stlpenshow.com/

  Miami Pen Show

  Video by Paper Tams
  Miami Pen Show
  July
  DoubleTree by Hilton Hotel Miami Airport & Convention Center
  711 NW 72nd Ave Miami Florida USA
  https://www.facebook.com/miamipenshow

  Ohio Pen Show

  Video By Penkala Pens
  Ohio Pen Show
  October
  Crowne Plaza Columbus -
  Dublin Ohio 600 Metro Pl N Dublin Ohio USA
  http://www.theohiopenshow.com

  Colorado Pen Show

  Colorado Pen Show
  October
  DoubleTree by Hilton
  Denver 4040 Quebec Street 80216 Denver Colorado USA http://www.coloradopenshow.com

  Detroit Pen Show

  Detroit Pen Show
  November
  Detroit Michigan USA
  https://detroitpenshow.com/"

  Toronto Pen Show

  Video by Olivia and Pindot
  Toronto Pen Show
  October
  Toronto Reference Library, 789 Yonge St, Toronto, Ontario Toronto Canada https://www.scriptusinc.com/about-1

  Naples Pen Show

  Naples Pen Show
  January
  Royal Continental Hotel Via Partenope 38/44 Naples Italy

  Munich Pen Show

  Video by Penkala Pens
  Munich Pen Show
  January
  Kolpinghaus München
  Adolf-Kolping-Str. 1 80336 Munich Germany

  Milano Pen Show

  Video by Penkala Pens
  Milano Pen Show
  February
  AC Marriott Hotel Via Tazzoli 2 Milano Italy.

  Barcelona Pen Show

  Video by Penkala Pens
  Barcelona Pen Show
  March
  Hotel Montblanc Via Laietana 61 Barcelona Spain. http://penshowbarcelona.blogspot.com.es

  Trieste Pen Show

  Video by Penkala Pens
  Trieste Pen Show
  March
  Sala Congressi Giubileo Riva 3 Novembre 7 Trieste Italy.

  Cologne Pen Show

  Video By Gourmet Pens
  Cologne Pen Show
  March
  Leonardo Royal Hotel
  Dürenerstrasse 287 Cologne Germany. http://www.collectiblestars.de/treffen_mein2015.html

  Florence Pen Show

  Video By Penkala Pens
  Florence Pen Show
  April
  NH Hotel Piazza
  Vittorio Veneto 4/A Florence Italy
  https://www.facebook.com/florencepenshow/

  Nuremburg Pen Show

  Video By Penkala Pens
  Nuremburg Pen Show
  May
  Tafelhalle Theatercafé
  Äußere Sulzbacher Str. 62 Nürnberg Germany
  http://nuernberg-penshow.com/

  Dutch Pen Show

  Video by Bruijning Chaim
  Dutch Pen Show
  October
  Van Der Valk Hotel
  Winthontlaant 4-6 Utrecht Netherlands
  https://www.dutchpenshow.com

  Katowice Pen Show

  Video by Tuzand
  Katowice Pen Show
  September
  Silesian University Ul. Jordana 18 40-043 Katowice Poland. http://www.penshowpoland.pl

  Tilburg Pen Show

  Video by ThomasJungeHH
  Tilburg Pen Show
  September
  Tilburg Hotel de Druiventros
  Bosscheweg 11 Berkel-Enschot Netherlands https://www.facebook.com/events/natuurmuseum-brabant/tilburg-pen-show/662026457514862/"

  Belgian Pen Show

  Video by bernard bernolet
  Belgian Pen Show
  September
  NH Hotel Grand Sablon
  Rue Bodenbroek 2 1000 Bruxelles Belgium
  http://www.m2bpens.com

  Hamburg Pen Show

  Video by Penkala Pens
  Hamburg Pen Show
  October
  Museum der Arbeit Hamburg Germany http://www.marktundkultur.de/penport.html

  Madrid Pen Show

  Video by Penkala Pens
  Madrid Pen Show
  November
  Hotel Miguel Angel
  C\Miguel Angel 29-31 Madrid Spain
  http://www.madridpenshow.com/"

  Bologna Pen Show

  Video by Penkala Pens
  Bologna Pen Show
  November
  NH Hotel Piazza XX Settembre 2, Bologna Italy

  Southwest Pen Show

  Video by Penultimate Dave
  Southwest Pen Show
  February
  Bristol Hilton
  Woodlands Lane Bradley Stoke BS32 4JF. Bristol UK https://ukpenshows.co.uk/south-west-pen-show-7th-feb-2021

  London Spring Pen Show

  Video by Penkala Pens
  London Spring Pen Show
  March
  The Holiday Inn London
  Bloomsbury Coram Street WC1N 1HT. London UK https://ukpenshows.co.uk/london-spring-pen-show-7th-march-2021

  Northern Pen Show

  Video by WES
  Northern Pen Show
  April
  Doubletree by Hilton Hotel
  Warrington Road Hoole CH2 3PD Chester UK https://ukpenshows.co.uk/northern-pen-show-25th-april-2021

  Birmingham International Pen Show

  XX "Birmingham International Pen Show
  June
  Birmingham Conference and Events Centre
  Hill Street B5 4EW Birmingham UK
  https://ukpenshows.co.uk/birmingham-pen-show-27th-june-2021/"

  Newcastle Pen Show

  XX Newcastle Pen Show
  September
  The Village Hotel
  10 The Silverlink North NE27 0BY Newcastle Upon Tyne UK https://ukpenshows.co.uk/newcastle-pen-show-5h-sept-2021/"

  London Pen Show

  Video by Pue Pens
  London Pen Show
  October
  Novotel London
  West Hammersmith W6 8DR London UK
  https://ukpenshows.co.uk/london-autumn-pen-show-3rd-oct-2021/"

  Yorkshire Pen Show

  Video by Grandmia Pens
  Yorkshire Pen Show
  November
  The Copthorne Hotel
  Bramall Lane S2 4SU. Sheffield UK https://ukpenshows.co.uk/yorkshire-pen-show-22nd-nov-2020/"

  The Capital Pen Show

  The Capital Pen Show 2021
  June
  London
  UK
  https://www.instagram.com/capitalpenshow/?hl=en"

  Moscow Pen Show

  Video by 7-ая Мастерская
  Moscow Pen Show
  September
  WTC Moscow Krasnopresnenskaya Moscow Russia
  https://penshow.ru/"

  Melbourne Pen Show

  Video by Plannergirl Pearl
  Melbourne Pen Show
  November
  Malvern Town Hall, Glenferrie Road, Malvern Melbourne Australia http://www.melbpenshow.com.au

  The Sydney Pen Show

  Video by Barbara Nichol
  The Sydney Pen Show
  October
  Australian National Maritime Museum Sydney Australia https://www.instagram.com/p/CN2C8GEDfwE

  Pen Fest Istanbul

  Video by MarkaKalem
  Pen Fest Istanbul
  November
  Ciragan Palace Kempinski Besiktas Istanbul Turkey
  https://www.penfest.com.tr

  Tokyo International Pen Show

  Video by ink.rocks
  Tokyo International Pen Show
  November
  Tokyo Metropolitan Industrial Trade Center
  Hamamatsucho-kan 3F, 1-7-1 Kaigan, Minato-ku Tokyo Japan
  https://tokyo-international-penshow.com

  The India Pen Show

  Video by Fountain Pen Guy
  The India Pen Show
  March
  Nehru Centre Worli Mumbai India
  http://www.theindiapenshow.com

  Tainan Pen Show

  Video by TW_ JYL
  Tainan Pen Show
  National Tainan Living Arts Center https://www.facebook.com/groups/108806532928118

  Fotoğraf galerisi


  Yorum yapın

  Yorumlar gösterilmeden önce onaylanacaktır.


  Ayrıca Blog içinde

  penfest istanbul
  PenFest İstanbul - Tüm Bilmeniz Gerekenler

  Kasım 15, 2023 6 dakika okuma süresi

  PenFest İstanbul, Türkiye'nin tek kalem ve yazı organizasyonu. Bu yıl 4. kez yine Çırağan Sarayında düzenlenecek. Organizasyonun ana sponsoru Markakalem. Tabiri caiz ise Penfest "Yılın en büyük kalem buluşması" sayılabilir. Bu yazımızda Penfest hakkında bilmeniz gerekenleri listeledik.

  Devamını oku
  Hobonichi Ajanda
  Hobonichi Ajanda

  Ekim 04, 2023 8 dakika okuma süresi

  Japon minimalizminin son eseri, Hobonichi ajanda sistemi hakkında bilmek istedikleriniz.
  Devamını oku
  Tomoe River Kağıt
  Tomoe River Kağıt

  Mart 12, 2023 5 dakika okuma süresi

  Revnak şampiyonu, dolmakalem tutkunlarının gözdesi Tomoe River kağıdı , özelliklerini ve tarihçesini ele alıyoruz.
  Devamını oku

  E-POSTA LİSTEMİZE ÜYE OLUN